Home News

News

Informacione te dobishme per biznesin tuaj, nga regjistrimi fillestar, mbajtja dhe te gjitha informacionet e nevojshme per te mbajtur biznesin.

Ligji per Sigurimet shoqerore Si llogaritet pagesa për raportet mjekësore dhe për lejet e lindjes 2017 Si llogaritet pagesa për raportet mjekësore dhe për lejet e lindjes? Ligji per sigurimet shoqerore. Llogaritja e këtyre përfitimeve është e njëjtë si me ligjin e vjetër me përjashtim të faktit që bazë për llogaritje...
Ema, një vajzë 12 vjeçe po lufton për jetën në spitalin e Atlantas pasi u testua pozitiv me koronavirus, bëjnë të ditur të afërmit e saj. Justin Anthony, kushëriri i tha CNN se Ema ishte diagnostikuar me pneumoni më 15 mars dhe kishte rezultuar pozitiv nga koronavirusi të premten në...
Situata që ka shkaktuar koronavirusi në vendin tonë savjen e behet akoma me e veshtire. Gjatë 24 orëve të fundit kane humbur jeten 3 persona, mes tyre një 43 vjeçar i cili nuk vuante nga asnjë sëmundje tjetër, që do të thotë ky virus nuk kursen edhe personat...
Presidenti rus Vladimir Putin nuk ka vonuar të zbatojë premtimin që i bëri kryeministrit italian Giuzzepe Conte. Nëntë avionë transportues ushtarakë Il-76, janë nisur mëngjesin e sotëm nga baza luftarake ruse Chkalovsky në Moskë me destinacion bazën ushtarake italiane Praktik de Mare, 30 km larg Romës. Avionët janë të mbushur...
Kontrate qeraje shembull per dyqane magazina lokale marre nga nje agjensi imobiliare Si perpilohet nje kontrate qeraje per shtepi me qera dyqane etj.. kontrate per qera kontrate qeraje shembull kopje kontrate qeraje
Koronavirusi po gjunjëzon gjithë botën, teksa është përhapur me shpejtësi në çdo kontinent, duke lënë mijëra viktima e dhjetëra mijëra të infektuar. Virusi vdekjeprurës shpërtheu në Kinë, në fund të dhjetorit, ndërsa tashmë është kthyer në alarm botëror, teksa ka prekur rëndë edhe Italinë, e madje gjithë Evropën. Por, çuditërisht qyteti...
Certifikatat personale dhe ato familjare tashmë merren onlinë, s’ka më radhë në zyrat e Gjendjes Civile. Radhët për tu pajisur me certifikatë ka qenë një nga problemet dhe ankesat e qytetarëve. Ky dokument, i cili kërkohej në çdo zyrë shtetërore, tashmë me reformën dhe kalimin onlinë të këtij dokumenti nuk...
Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka njoftuar datën se kur bëhen publike përgjigjet e Lotarisë Amerikane. Të gjithë aplikantët do të mund të kontrollojnë nëse janë të përzgjedhur në datën 7 maj. Përzgjedhja është rastësore përmes një shorti kompjuterik, ndërsa nuk ka asnjë tarifë për tu paguar. “Duke filluar nga 7...
Euro ka kërcyer sot mbi 123 lekë, për herë të parë që nga fillimi i nëntorit të vitit të kaluar, duke u këmbyer në këtë mënyrë në nivelin më të lartë të 5 muajve. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 123.03 lekë, ose...
​Modeli i ri i deklarimit te punonjesve per Tiranen nga Sherbimi kombetar i punesimit. Shkarko formularin online Sipas Shkb, cdo fillim tremujori, cdo punemarres ka per detyre te deklaroje prane zyre se punes ku ndodhet aktiviteti i tij, te gjithe te punesuarit sipas formularit te deklarimit. Zyra e Punesimit TIRANE: Rr.Vellezerit...