Google search engine
Home News

News

Informacione te dobishme per biznesin tuaj, nga regjistrimi fillestar, mbajtja dhe te gjitha informacionet e nevojshme per te mbajtur biznesin.

Qeveria ka bërë tashmë publike në Fletoren Zyrtare se si do të përfitojnë bizneset e vogla, personat me ndihmë ekonomike dhe ata që kanë një pagesë papunësie nga paketa e shpëtimit anti Covid-19. Fondi në dispozicion për këto kategori është pesë miliardë e tetëqind e pesëdhjetë milionë lekë...
Monedha e përbashkët ka shënuar një tjetër rritje të fortë gjatë ditës së sotme, duke u këmbyer me 128.18 lekë, me një rritje ditore prej 2.77 lekësh. Ky është niveli më i lartë në dy vjet, që prej prillit të 2018-s. Që nga 12 marsi, euro është forcuar me 5.36...
Edhe pse bota ndodhet nën kthetrat e koronavirusit dhe po përballet me një katastrofë si asnjëherë më parë në izolim të plotë, një burrë kinez ka vdekur nga hantavirus duke shkaktuar një valë të re shoku në internet. Burri raportohej se po udhëtonte me një autobus në provincën Yunan kur...
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka postuar në instagram një video ku tregon se si po e kalon karantinën. Ajo ka nisur një sfidë që të bëjnë të njëjtën gjë duke nominuar Olti Currin, Fiori Darsha, Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj. Monika pasi përfundon larjen e enëve nis...
Nebi Ismaili, 43 vjeçari që humbi jetën nga koronavirusi ditën e djeshme, ka bërë një gjest human pak kohë para se të ndahej nga jeta, duke pajisur me kondicionerë dhe dyshekë pediatrinë e spitalit të Kavajës. Siç tregon drejtori i spitalit Kavajë, Përparim Daiu, 43 vjeçari nuk donte që t'i...
Koronavirusi duket sikur nuk po kursen askënd. Burime për ABC News kanë konfirmuar se ka dalë pozitiv tamponi për drejtorin e Urgjencës, Skënder Brataj. Skënder Brataj është pjesë e task forcës pranë Ministrisë së Shëndetësisë për Koronavirusin. Mësohet se Drejtori i Urgjences Kombëtare është karantinuar dhe nuk dihet gjendja e tij...
Ema, një vajzë 12 vjeçe po lufton për jetën në spitalin e Atlantas pasi u testua pozitiv me koronavirus, bëjnë të ditur të afërmit e saj. Justin Anthony, kushëriri i tha CNN se Ema ishte diagnostikuar me pneumoni më 15 mars dhe kishte rezultuar pozitiv nga koronavirusi të premten në...
Lajmi i madh për njerëzimin mbarë; Mjekët irakien zbulojne ilaçin edhe vaksinën. Kete informacion e ka shperndare imami i njohur i xhamise se tabakeve Ahmed Kalaja ne profilin e tij Lajmi zyrtar nga Mediat Zyrtare, gjithashtu edhe ministria e shëndetsisë irakiene e ka konfirmuar lajmin. Këtë lajm edhe zyrtarët irakien kanë...
Në Wuhan nuk ka më raste të reja me koronavirus? Po gjithë kjo radhë njerëzish që presin të futen te qendra shëndetësore çfarë është? Këtë pyetje shtron aktivistja Jennifer Zeng e cila në Twitter shpërndau videon që shikoni më poshtë. Por për aktivisten me seli në Nju Jork, Jennifer Zeng,...
Numri i jeteve te humbura në 24 orët e fundit në Spanjë nga koronavirusi është rritur në krahasim me ditën e djeshme. Ministria spanjolle e Shëndetësisë rapoton 462 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi brenda 24 orëve duke e bërë këtë ditën më vdekjeprurëse për Spanjën që prej shpërthimit të...