Video/ E pabesueshme! Kjo video tregon si e mposhti Kina koronavirusin në Wuhan

0
7579

Koronavirusi po gjunjëzon gjithë botën, teksa është përhapur me shpejtësi në çdo kontinent, duke lënë mijëra viktima e dhjetëra mijëra të infektuar.

Virusi vdekjeprurës shpërtheu në Kinë, në fund të dhjetorit, ndërsa tashmë është kthyer në alarm botëror, teksa ka prekur rëndë edhe Italinë, e madje gjithë Evropën.

Por, çuditërisht qyteti Wuhan i Kinës, që ishte dhe vatra më e nxehtë e shpërthimit të virusit, tashmë ka shpëtuar thuajse plotësisht.

Dhe si ia ka arritur të “vrasë” virusin e tmerrshëm? Mjafton të shohim këtë video për ta kuptuar. Videoja tregon se si bëhet dezinfektimi i gjithçka në këtë qytet.

Previous articleKursi i këmbimit sot, a po ndikon koronavirusi?
Next articleEuro në nivelin më të lartë në 5 muaj, dollari fluturon, ja sa kembehen sot