Vendi sot në izolim. Nesër hyjne në fuqi rregullat e reja!

0
3896

Gjate dite se sotme e gjithe Shqiperia ka qene në izolim. Në kuadër të masave të marra për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, të gjitha dyqanet, bizneset, farmacitë apo bankat sot janë të mbyllura. Në rrugë është vetëm ushtria.

Ndërkohë diten e nesërme hyn në fuqi rregulli i ri. Puna do të nisë në orën 05:00 të mëngjesit, dhe do të përfundojë në 13:00 të drekës. Edhe administrata do të punojë po në këtë orar. Pas orës 13:00 gjithçka, do të jetë e izoluar!

Previous articleBE e braktisi, Italia i kërkoi ndihmë Rusisë . 9 avionë ushtarakë me ndihma drejt Italisë
Next articleE FUNDIT/ Koronavirusi “prek” dhe Vlorën, konfirmohen 4 raste të reja