Ronaldo pranon gjobën 18.8 milionë Euro me marrëveshje

0
740

Cristiano Ronaldo ka pranuar një gjobë prej 18.8 milion eurosh dhe një denim të pezulluar dyvjeçar, pas akuzave për evazion fiskal në Spanjë.

Ish-sulmuesi i Real Madrid, 33 vjeç, u paraqit në gjyq në kryeqytetin spanjoll këtë mëngjes.

Ndërkombëtarja portugeze tashmë kishte rënë dakord për një marrëveshje për të paguar gjobën pas pranimit të fajësisë vitin e kaluar ndaj akuzave të ngritura nga prokurorët e shtetit spanjoll dhe autoritetet tatimore.

Ylli i Juventusit dukej i qetë kur erdhi në gjykatë duke qeshur me të fejuarën e tij Georgina Rodriguez, madje duke nënshkruar një autograf gjatë rrugës se tij.

Previous articleMiliarderët – ata janë si ne! Bill Gates, 63 vjeç, duke pritur në rradhë për të blerë një burger në Seattle
Next articleCili do të jetë drejtimi i Euros ?