E FUNDIT/ Koronavirusi “prek” dhe Vlorën, konfirmohen 4 raste të reja

0
3820

Mesohet se se fundmi janë konfirmuar 4 raste me kornavirus në qytetin e Vlorës.

Bëhet fjalë për 4 anëtarë të një familje, gjyshja 77 vjeçe, një 69 vjeçar, një grua 50 vjeç dhe një djalë 24 vjeç.

Dyshohet se 4 anëtarët e familjes janë infektuar nga djali tjetër i familjes i cili kishte ardhur nga Bergamo në datën 8 mars në Shqipëri.

Më pas djali është larguar nga Shqipëria në datën 20 mars në Gjermani. Mësohet se ai nuk ka shfaqur shenja gjatë qëndrimit në shtëpinë e tij në Vlorë.

Vlora i është shtuar kështu hartës së të infektuarve me koronavirus në Shqipëri.abcnews

Previous articleVendi sot në izolim. Nesër hyjne në fuqi rregullat e reja!
Next article‘Italia po sheh dritë’/ Frenohet numri i infeksioneve dhe jeteve te humbura