Ky është futbollisti shqiptar më i paguar në botë, ja shuma marramendese që fiton ai

1
831

Futbollisti i njohur shqiptar, Granit Xhaka, i cili luan me Arsenalin dhe Kombëtaren e Zvicrës, është klasifikuar si një ndër futbollistët më të paguar në botë.

Në një studim të bërë nga Qendra Ndërkombëtare e Studimeve të Sportit (CIES), Xhaka kap shifra marramendëse.

Futbollisti është vlerësuar me shumën 62.9 milionë euro. Pas tij renditen edhe Xherdan Shaqiri, Adnan Januzaj dhe Elseid Hysaj.

Previous articleRinis protesta e studentëve, çfarë po ndodh nëpër fakultete (FOTO+VIDEO)
Next articleTelekom Albania shitet për 50 milionë euro tek një grup i fortë investitorësh

1 COMMENT

  1. Kemi djalin e kangtares shkodrane, Florinda Gjergji qe e ka emnin Pjeter, mos u gabosha dhe ka tufen e bardh t’ flokve krejt si e âma.

Comments are closed.