Kursi i këmbimit sot, a po ndikon koronavirusi?

0
1013

Monedha e perbshket europiane është dobësuar këtë të enjte duke u blerë me 122.4 lekë dhe shitur me 123.1 lekë në raport me diten e djeshme.

Sipas kursit të këmbimit ne vendin tone, Paundi britanik ka humbur sërish një pikë brenda natës duke u blerë sot me 138 lekë dhe shitur me 141 lekë krahasuar me dje.

Dollari amerikan ka fituar 0.2 pikë ditën e sotme duke u blerë me 108.2 lekë dhe shitur me 109.5 lekë sipas tregut valutor lokal.

Franga zvicerane qëndron ende valuta më e fortë e tregut vendas duke u blerë sot me 115 lekë dhe shitur me 116 lekë, në raport me monedhën lokale.

Previous articleKursi i Këmbimit, forcohet ndjeshem leku shqiptar
Next articleVideo/ E pabesueshme! Kjo video tregon si e mposhti Kina koronavirusin në Wuhan