Home News Page 2

News

Informacione te dobishme per biznesin tuaj, nga regjistrimi fillestar, mbajtja dhe te gjitha informacionet e nevojshme per te mbajtur biznesin.

Situata që ka shkaktuar koronavirusi në vendin tonë savjen e behet akoma me e veshtire. Gjatë 24 orëve të fundit kane humbur jeten 3 persona, mes tyre një 43 vjeçar i cili nuk vuante nga asnjë sëmundje tjetër, që do të thotë ky virus nuk kursen edhe personat...
A është ky lajmi që priste gjithë bota? Ndoshta akoma shumë herët për ta thënë, por Italia ka nisur të marrë pak frymë. Një parashikim thoshte se të dielën do arrinte piku i pandemisë së koronavirusit në Itali. Të dhënat e sotme kanë bërë që shumë njerëz të ndjehen pak...
Mesohet se se fundmi janë konfirmuar 4 raste me kornavirus në qytetin e Vlorës. Bëhet fjalë për 4 anëtarë të një familje, gjyshja 77 vjeçe, një 69 vjeçar, një grua 50 vjeç dhe një djalë 24 vjeç. Dyshohet se 4 anëtarët e familjes janë infektuar nga djali tjetër i familjes i...
Gjate dite se sotme e gjithe Shqiperia ka qene në izolim. Në kuadër të masave të marra për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, të gjitha dyqanet, bizneset, farmacitë apo bankat sot janë të mbyllura. Në rrugë është vetëm ushtria. Ndërkohë diten e nesërme hyn në fuqi rregulli i ri. Puna...
Presidenti rus Vladimir Putin nuk ka vonuar të zbatojë premtimin që i bëri kryeministrit italian Giuzzepe Conte. Nëntë avionë transportues ushtarakë Il-76, janë nisur mëngjesin e sotëm nga baza luftarake ruse Chkalovsky në Moskë me destinacion bazën ushtarake italiane Praktik de Mare, 30 km larg Romës. Avionët janë të mbushur...
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.4 is shkallës Rihter ka goditur kryeqytetin kroat, Zagrebin në orët e para të mëngjesit, raporton Reuters. Nga raportimet e para nuk ka njerëz të lënduar, por ka patur shumë dëme materiale, pasi janë dëmtuar një numër i madh ndërtesash, duke i lënë njerëzit...
“HYDROXYCHLOROQUINE & AZITHROMYCIN, të marra sëbashku kanë një shans real që të bëhen një në ndryshuesit më të mëdhenj të rrjedhës së historisë së mjekësisë”. Ka qenë ky njoftimi i bërë nga presidenti amerikan Donald Trump. Në një postim në rrjetet sociale, Trump shkruan se FDA ka lëvizur malet dhe...
Italia vijon të shpërndajë dhimbje për shkak të koronavirusit të ri me origjinë nga Kina. Ora 18:00 e pasditeve në vendin fqinjë është kthyer në një moment heshtje kur kreu i Mbrojtjes Civile, Borrelli jep të dhënat e fundit në vend si pasojë e epidemisë. 793 persona kanë humbur jetën...
Qytetarët kanë respektuar dy fashat e orareve që janë lejuar për të dalë nga shtëpia, por nuk janë ndërgjegjësuar për distancën që duhet të mbajnë nga njëri tjetri për të mos ecur në grup dhe masat mbrojtëse. Për këtë arsye pak minuta para se ora të shënonte 16:00, që...
Kollë e përsëritur koronavirusi ndaj policisë. Kjo nuk ishte parë deri më tani! Videoja që shihni më poshtë vjen nga Parisi në Francë, nga Boulevard Barbès. Policët nisën të qeshnin me gruan e cila në vend që të heshte, iu kthye atyre në mënyrë direkte. Në atë moment policët humbin durimin dhe...